OLEJ TO! cz. 1


Niskie temperatury, grube czapki i szaliki, wysoka wilgotność powietrza zdecydowanie nie rozpieszczają naszych włosów, dlatego zimą to zadanie należy do nas. Wykorzystajmy niesprzyjającą aurę i zafundujmy naszym włosom domowe spa, wprowadzając do pielęgnacyjnych rytuałów prawdziwą odżywczą bombę w postaci OLEJOWANIA.Olejowanie to zabieg mający na celu natłuszczenie czyli odżywienie włosów. Odżywione włosy są elastyczne i uodpornione na wchłanianie wody z powietrza, dzięki czemu mniej się puszą.

OLEJOWY ZAWRÓT GŁOWY

Jak wybrać olej i nie zwariować? Najprostszym i najbardziej podstawowym jest podział olei ze względu na ich działanie. Warto go zapamiętać, żeby uniknąć błędów w olejowaniu włosów i nie zniechęcić się do tego zabiegu zbyt pochopnie.

OLEJE MIĘKKIE- zmiękczające włosy sztywne

- Kokosowy, migdałowy, z dyni, z pestek winogron, masło shea

OLEJE TWARDE- usztywniające, pogrubiające, najlepsze dla włosów cienkich i delikatnych

- Oliwa z oliwek, rycynowy, sezamowy, z nasion konopii

OLEJE ŚREDNIE- uniwersalne- do każdego rodzaju włosów

- Arganowy, babassu, lniany, z orzechów włoskich/ laskowych, masło kakaowe

OLEJE ZAKWASZAJĄCE- wygładzające- domykają łuskę włosów, łatwo z nimi przesadzić, szczególnie jeśli włosy są mocno zniszczone, najlepsze do włosów tuż po farbowaniu, kiedy farba przez jakiś czas wypełnia szczeliny włosa

- Z malin, z truskawek, acai, różany, arbuzowy

Warto wspomnieć też o istnieniu drogeryjnych olejków- które w rzeczywistości są mieszankami olejków z silikonami i innymi substancjami powlekającymi włosy. Ich działanie nie będzie odżywcze a jedynie zabezpieczające powierzchnię włosów, ale warto włączyć je do codziennej pielęgnacji, wcierając w mokre końcówki przed suszeniem albo dodając kilka kropel do maski.

Rodzaj oleju dobieramy do kondycji naszych włosów, niektóre z nich mogą być stosowane również na skórę głowy ale najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest stosowanie innego oleju do włosów a innego- najlepiej leczniczego- do skóry głowy. W aptekach i sklepach zielarskich wybór olei leczniczych jest ogromny, do najpopularniejszych należą olej z amli, sesa, kh