top of page

TABLICA MANIPULACYJNA. CZY JEST BEZPIECZNA?


Tablica manipulacyjna to najlepsza zabawka dla malucha. Dlaczego?


Dzieci uwielbia się bawić, ale do zabawy niekoniecznie wybiorą designerską zabawkę. Potrafią za to na długo skupić swoją uwagę na przedmiotach codziennego użytku. Wszystko to co się rusza, wydaje dźwięk, wykonuje powtarzalną czynność jest ciekawe. Zasuwka, którą można się bawić w nieskończoność, sznurowadła, kluczyk, który trzeba włożyć do zamka, koło którym można kręcić. Dlatego w ostatnim czasie nastała moda na tablice sensoryczne. Są w ofercie wielu firm, albo można zrobić je łatwo samemu. Godziny dobrej zabawy są gwarantowane.


Funkcja tablicy.


Na tablicy zazwyczaj znajduje się od kilku do kilkunastu angażujących zabawek. Każda z nich to pewność aktywnej i świetnej zabawy. Poszczególne z nich mają różne funkcje i doskonalą inne umiejętności. Dobrze, jeśli różnią się kolorem oraz fakturą. Tablica pobudza u dziecka kreatywne myślenie, ćwiczy skupienie uwagi, chęć uczenia się i rozwija samodzielność. Pozytywnie wpływa na rozwój zmysłów, ćwiczy koordynację rąk malucha i pomaga w doskonaleniu małej motoryki.


Na co należy uważać wybierając tablicę?


Niektóre firmy na swoich tablicach manipulacyjnych umieszczają niebezpieczne części np. kontakt tłumacząc, że dzięki tej zabawce dziecko może korzystać z zakazanych elementów w sposób bezpieczny. Owszem, w trakcie kontrolowanej zabawy z rodzicem wkładanie wtyczki i paluszków do kontaktu przytwierdzonego do tablicy sensorycznej nie skończy się dramatem. Niestety maluch nie potrafi odróżnić kontaktu na tablicy od kontakt w ścianie i może dojść do tragedii. Dzieciom powinno się zabraniać zabawy niebezpiecznymi elementami niezależnie od tego czy znajdują się na tablicy czy gdzieś indziej. Bezpieczniej jest stawiać granicę tam, gdzie powinna być, niż liczyć na to, że zawsze zdążymy zareagować.


Jakie elementy najczęściej znajdują się na tablicy sensorycznej.


• lusterko,

• Sznurowadła

• kółka zębate

• kołatka do drzwi,

• suwak

• zasuwka

• łańcuch do drzwi

• metalowy dzwoneczek

• kłódka z kluczykami

• haczyk do zamykania drzwi,

• Element grający (cymbałki)

• Labirynt

• Zegar z przestawianymi wskazówkami


Bezpieczeńswto i budowa tablicy manipulacyjnej


Tablica sensoryczna składa się z deski i przytwierdzonych do niej elementów codziennego użytku. Kształt deski może być bardzo prosty lub designerski. Naszą tablicę wyróżnia dwustronność. Ze względu na to, że jest to duży element w pokoju dziecka, stworzyliśmy zabawkę, która będzie nie tylko miała funkcję tablicy sensorycznej, ale również stanowi piękny element dekoracyjny w pokoju dziecka. To wyjątkowy i absolutnie unikatowy produkt. Po zabawie odstaw tablicę w miejsce poza zasięgiem dziecka i odwróć stroną dekoracyjną. Niepowtarzalny design połączony z funkcją superzabawki to idealny prezent dla malucha.

Tworzymy ręcznie, w Polsce, z bezpiecznych i naturalnych materiałów.


UWAGA! Należy używać wyłącznie pod nadzorem rodzica!

Produkt przeznaczony od 3 roku życia, wyłącznie pod nadzorem osoby dorosłej. Naszą zabawką, jak każdą tablicą sensoryczną, należy bawić się wyłącznie w pozycji leżącej. Tablica jest ciężka i dlatego należy ją prawidłowo zabezpieczać zarówno w czasie zabawy, jak i po niej.


bottom of page