top of page

PROBLEM Z WŁOSAMI? NIE MUSISZ SIĘ JUŻ CHOWAĆ! Przeczytaj o naszych prostych sposobach.Niektóre włosy przetłuszczają się szybciej, inne nieco wolniej, to normalne. Problem pojawia się, kiedy przetłuszczanie staje się uciążliwe, włosy są nieświeże już po kilku godzinach od mycia i ciężko sobie z tym poradzić.

Przyczyną łojotoku, i właściwie wszystkich problemów skóry głowy, bardzo często są zaburzenia hormonalne, lub niedobory składników odżywczych. Warto pójść tym tropem i zrobić serię podstawowych badań.

Jeśli zmagasz się z nadmiernym przetłuszczaniem skóry głowy- przestrzegaj kilku podstawowych zasad:

● Myj włosy tak często, jak tego potrzebują, wszystkie opowieści o tym, że włosy trzeba “przetrzymać” tłuste przez kilka dni, żeby zniwelować przetłuszczanie to MIT.

● Nie rezygnuj z odżywki! Powinna mieć ona prosty skład, być lekka, może to być też odżywka ziołowa.

● Myj włosy dwa razy. Do pierwszego mycia możesz użyć szamponu oczyszczającego, przy drugim nałóż delikatniejszy szampon dla dzieci.

● Przed myciem możesz nałożyć na skórę głowy naftę kosmetyczną, lub wodę brzozową (dostaniesz je w aptece za kilka złotych), które działają przeciwłojotokowo. Są to substancje o silnym działaniu, dlatego stosuj je maksymalnie raz w tygodniu i zmywaj po kilku minutach.


Agnieszka Anisienia

Comments


bottom of page