top of page

MASKNE. CO TO JEST I JAK SOBIE Z TYM RADZIĆ?

Na Twojej brodzie, żuchwie, policzkach i nad ustami pojawiają się nieproszeni “goście”, których wcześniej tam nie widziałaś? Nie jesteś sama!

Maskne to nowy termin, opisujący trądzik powstały w wyniku noszenia maseczki (“mask”- maska + “acne” -trądzik). Problem ten dotyka coraz więcej kobiet. Tym trudniej ciężko się z nim rozprawić, że większość z nas nadal musi nosić maseczkę podczas pracy i wykonywania codziennych obowiązków.

Żeby zapobiegać nowemu rodzajowi trądziku, pamiętaj o kilku zasadach:

1. Wybieraj maseczki z naturalnych materiałów.

Najlepiej, żeby była to bawełna, lub jedwab. Maseczki pierzemy w minimum 60 stopniach i prasujemy, żeby pozbyć się bakterii. Jeśli wybieracie maseczki jednorazowe, zmieniajcie je tak często jak się da.

2. Dokładnie oczyszczaj twarz przed założeniem maski i po jej zdjęciu.

W ten sposób unikniesz nagromadzenia bakterii i zarazków na skórze.

Nie zapomnij o nawilżaniu!

3. Staraj się oddychać nosem.

Zmniejszysz ilość wytwarzanego pod materiałem ciepła i wilgoci.

4. Oczyszczaj i dezynfekuj rany i otarcia powstałe w miejscach, gdzie maska ściśle przylega do skóry.

5. Unikaj makijażu.

Nasza skóra z trudnością oddycha pod warstwą materiały, nie utrudniajmy jej zadania nakładając kolejne warstwy kosmetyków. Jeśli nie jesteś w stanie zrezygnować całkowicie z makijażu wybieraj lekkie kremy BB.

6. Prawidłowa pielęgnacja to podstawa.


Pamiętaj o nawilżaniu skóry delikatnymi kosmetykami, najlepiej o prostych, naturalnych składach. Bardzo dobrze radzą sobie kremy na bazie kwasów. Punktowo możesz używać preparatów antybakteryjnych np. na bazie olejku z drzewa herbacianego.


Agnieszka Anisienia

Comments


bottom of page