top of page

FARBA ROŚLINNA DO ŚCIAN? TAK!

Jeśli planujesz teraz remont albo spodziewasz się dziecka zadbaj o możliwie najbezpieczniejszą przestrzeń dla niego. Zwracaj uwagę na skład farb. Masz już wybór!Farba roślinna do ścian? Jeszcze do niedawna wydawało się to niemożliwe. A jednak. Rośliny barwierskie znane są od tysięcy lat a ich zastosowanie jest bardzo szerokie, natomiast fakt, że pojawiły się jako farby do ścian jest warte zauważenia. To, że są wege ma coraz większe znaczenie dla rodziców, ale najważniejsze jest to, że są w pełni bezpieczne. Obserwowany przez nas w ostatnich latach wzrost świadomości konsumenckiej sprawił, że coraz szersze kręgi zatacza myśl o konieczności dbania o każdy aspekt naszego życia.

Dom, w którym przebywamy większość życia, powinien być maksymalnie bezpieczny. Popularne farby na rynku są lepszej lub gorszej jakości. Oczywiście najlepiej jeśli przy wyborze odpowiedniej, przeczytamy skład, a w nim zwrócimy przede wszystkim uwagę na najważniejszy czynnik, czyli zawartość LZO (lotnych związków chemicznych). Na rynku pojawiły się farby, które mają śladową , bo bliską 0% zawartość szkodliwych dla zdrowia LZO ( nawet mniej niż 0,02) a przy tym są odporne na namnażanie się bakterii , które są częstym problemem w wilgotnych pomieszczeniach. Występują w szerokiej palecie kolorystycznej. Posiadają przy tym doskonałe parametry ścieralności, czyli I klasę odporności na zmywanie i szorowanie oraz wysoką wytrzymałość na plamy i zabrudzenia. Mają trwaly kolor i zapewniają idealne krycie. Nic nie tracisz wybierając tego typy farby, Możesz tylko zyskać krystalicznie czyste, wolne od chemii pomieszczenia w Twoim domu.

Formuła farb BIO jest roślinna i bazuje na odpadach rolniczych i wodzie. Jak to możliwe? Nie mam pojęcia, ale fakty mówią za siebie. Farby te składają się z wysokiej jakości żywic wyprodukowanych m.in. z nasion, kory drzew, kukurydzy, fasoli i innych odpadów. Wszystkie składniki pozyskiwane są zgodnie w zasadą ZERO WASTE, co ma też zbawienny wpływ na ochronę środowiska. Nie tylko dbasz o dom i dzieci, ale również przyrodę.


Anna Miszewska


2 Comments


Klaudia
Klaudia
Mar 22, 2020

Zgadza się. Na razie u nas tylko pokoje dzieci pomalowaliśmy i się sprawdzają.

Like

Gosia K.
Gosia K.
Mar 22, 2020

Bardzo polecam. Jest już nawet kilku producentów na rynku.

Like
bottom of page