top of page

6 ZDAŃ, KTÓRE POWINNO REGULARNIE SŁYSZEĆ OD CIEBIE TWOJE DZIECKO
Dzieci naśladują dorosłych z którymi spędzają najwięcej czasu.


Jeśli chcesz, nauczyć dziecko prawidłowych wzorców zachowań najlepiej jeśli sam będziesz te zasady stosować.


Oto 6 zdań, które codziennie powinno dziecko od Ciebie usłyszeć :


„Ja też popełniam błędy" - Uczyń zrozumienie i akceptację błędów częścią codziennych rozmów. Poinformuj dziecko, że błędy są naturalne i stanowią szansę na naukę oraz rozwijanie się.


"Przepraszam" - Zachęcaj dziecko do przepraszania, gdy zrobi coś złego lub sprawi komuś przykrość. Ucz go szacunku wobec innych i odpowiedzialności za swoje czyny.


"Cieszę się tą chwilą" - Wspieraj dziecko w docenianiu i cieszeniu się każdym dniem. Pokazuj mu, że szczęście można znaleźć w małych, codziennych rzeczach.


"Nie przejmuję się drobnostkami" - Codziennie przypominaj dziecku, że nie warto martwić się i stresować z powodu małych rzeczy. Zachęcaj je do koncentrowania się na rzeczach istotnych i pozytywnych aspektach życia.


"Dziękuję" - Naucz dziecko wdzięczności za pomoc innych osób. Wzmacniaj w nim poczucie szacunku do cudzej życzliwości.


"Kocham Cię" - Wyrażaj miłość dziecku każdego dnia. Zapewnij je, że jest kochane i bezwarunkowo wspierane.


Pamiętaj, że regularne powtarzanie tych zdań i podejmowanie działań zgodnych z nimi może pomóc w budowaniu zdrowego poczucia własnej wartości i pewności siebie u dziecka.


Ania MarkiewiczTreści z naszego serwisu mają wyłącznie charakter informacyjny i nie mogą zastąpić wizyty u specjalisty. Przed zastosowaniem się do porad należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z korzystania z informacji zawartych w serwisie.

Comments


bottom of page